Tai Woffinden najlepszy w Grand Prix Polski na żużlu

facebook.com/speedwaygp

Brytyjczyk Tai Woffinden zwyciężył w rozgrywanym na Stadionie Narodowym Grand Prix Polski na żużlu. Z Polaków najlepiej poradzili sobie tego dnia Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, którzy odpadli w półfinałach.

Za plecami aktualnego mistrza świata w biegu finałowym przyjechali Greg Hancock, Matej Zagar i Chris Holder. Trzej pierwsi żużlowcy zakończyli zawody z dorobkiem 14 punktów, Holder uzbierał dwa oczka mniej. Maciej Janowski zajął w swoim półfinale trzecie miejsce, Bartosz Zmarzlik w wyścigu o finał przyjechał ostatni. Obaj zdobyli tego dnia po 10 punktów. Startujący z dziką kartą Patryk Dudek skompletował 7 „oczek” i do do awansu do półfinału zabrakło mu jednego punktu. Pechowo startował natomiast Piotr Pawlicki, który aż trzykrotnie zaliczał upadki i ostatecznie zakończył start z dorobkiem 4 punktów.

W klasyfikacji generalnej po dwóch odsłonach prowadzi Holder z 26 punktami. Po 24 mają znajdujący się na kolejnych pozycjach Woffinden i Hancock. Janowski z 20 punktami jest piąty, Zmarzlik, który ma dwa „oczka” mniej dziesiąty, a Pawlicki i Dudek zajmują odpowiednio 14 i 15 miejsce. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się 11 czerwca w Horsens w Danii.

Źródło: speedwaygp.com