Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szynkowski vel Sęk: Nie zgadzam się z polityką Donalda Tuska, ale nie chciałbym wykluczać go z możliwości obchodów i celebrowania rocznicy odzyskania niepodległości

am 16:07 10 listopada 2017
Telewizja Republika
Gośćmi Adriana Stankowskiego w telewizji Republika byli Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15 oraz Szymon Szynkowski vel Sęk z Prawa i Sprawiedliwości.

Propozycja strzelnic

– To bardzo dobry program. Musimy wiedzieć jak obsługiwać broń. Można jej użyć do dobrych i złych celów, to tylko narzędzie. Za granicami naszego kraju trwają konflikty. Powinniśmy umieć się nią posługiwać. To fantastyczne doświadczenie mieć w ręce broń i próbować coś z nią zrobić - powiedział poseł Sachajko.

– Skierowałem pismo do ministerstwa. Może to był powód, dla którego teraz coś się dzieję w tej kwestii. Kolokwialnie padła propozycja nazw strzelnic "Antonówki", od imienia obecnego ministra obrony narodowej - dodał poseł PiS.

– Retoryka uniwersalizmu odchodzi w zapomnienie. Przypominamy sobie historię. Mamy grupy rekonstrukcyjne z całego przekroju historii co jest niesamowite. Ci wszyscy ludzie mogą uczyć się działania w grupie. To pokazuje jakie wartości są dla nas najważniejsze - odniósł się poseł Jarosław Sachajko.

Młodzież zalewana lewicową prasą, telewizją wciąż potrafi dostrzegać prawdziwe wartości

– Czynników i powodów jest bardzo wiele. Gdy młody człowiek patrzy dziś na zachód i widzi, że wszystkie realizowane tam pomysły prowadzą do kryzysu to potrafi dostrzec, że w mniejszym stopniu dotknęło to Polskę. Wartości chrześcijańskie, narodowe, patriotyczne powodują, że jesteśmy in plus wobec dzisiejszej Europy. Jak dzisiaj jedziemy do Niemiec lub Francji to widzimy, że te miasta są zdegradowane. Cieszę się, że młodzi ludzie to dostrzegają - zauważył Szynkowski vel Sęk.

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

– To będzie piękne, patriotyczne święto, bez ekscesów i zamieszek. Patrioci, którzy organizują marsz, staną na wysokości zadania. Jest to podziękowanie dla wielu pokoleń Polaków, którzy oddawali życie za naszą niepodległość.  - zaznaczył poseł Kukiz'15.

Wraz z objęciem władzy przez PiS, obchody stronią od agresji

– Tak jak pani premier mówi, wystarczy nie kraść, a służyć. Policja dziś służy, chroni tych ludzi, którzy w taki sposób chcą manifestować swój szacunek wobec naszych rodaków - krótko odniósł się poseł PiS.

Zaproszenie Donalda Tuska przez prezydenta

– Ma to charakter standardowego protokołu, że prezydent zaprasza byłych premierów i prezydentów. Sama sprawa zaproszenia różnych gości nie powinna prowokować jakichkolwiek podziałów. Głęboko nie zgadzam się z polityką Donalda Tuska, ale nie chciałbym wykluczać go z możliwości obchodów i celebrowania rocznicy odzyskania niepodległości - podkreślił Szynkowski vel Sęk.

Nadchodzące nominacje generalskie

– W Polsce do tej pory mieliśmy samych generałów, mało szeregowych. Mamy niewielką armię, a ogromną kadrę zarządzającą. Może już jest ich aż nadto. Może powinniśmy postawić na obronę terytorialną, żołnierzy, którzy mogą walczyć w polu - odniósł się poseł Sachajko.

– 11 listopada to nie była data, gdzie rutynowo wręczano nominacje więc może pan prezydent tego nie wykona. Pytanie co powstrzymuje go przed podjęciem decyzji? Dobrze by było gdybyśmy rozwiali te wątpliwości. Nie musimy jutro rozdać nominacji, natomiast warto zrobić to w najbliższej przyszłości - podsumował Szynkowski vel Sęk.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze