Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef NATO: Ukraina może ubiegać się o członkostwo w NATO

ap 13:04 2 grudnia 2014
flickr/Arbeiderpartiet/CC BY-ND 2.0
Jeśli Ukraina zechce, może złożyć wniosek o członkostwo w NATO, a Sojusz oceni, czy kraj ten spełnia konieczne warunki – oświadczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

 Na konferencji prasowej po spotkaniu Komisji NATO-Ukraina Stoltenberg powiedział, że uszanuje decyzję ukraińskich władz, które zapowiedziały odejście od zasady nieprzynależności do sojuszy wojskowych.

– Jeśli Ukraina zechce ubiegać się o członkostwo w NATO, to może to uczynić. Potraktujemy to, tak jak zawsze, a zatem ocenimy, czy Ukraina spełnia standardy i przestrzega zasad (Sojuszu), co jest warunkiem wstępnym przystąpienia do NATO – powiedział Stoltenberg.

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO i Ukrainy potępili we wspólnym oświadczeniu Rosję za "celowe destabilizowanie wschodniej Ukrainy" i koncentrowanie wojsk na zaanektowanym Krymie. Wyrazili również zaniepokojenie koncentrowaniem przez Rosję sił na Morzu Czarnym.

Stoltenberg poinformował też, że powołano cztery fundusze powiernicze, które będą przeznaczone na pomoc w reformie dowództwa ukraińskiej armii, wsparcie logistyczne, poprawę cyberbezpieczeństwa i rehabilitację kombatantów.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze