Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef NATO o atakach hakerskich Rosji: Próby ingerowania w wybory na prezydenta USA są nie do przyjęcia

ds 15:30 12 stycznia 2017
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg oświadczył, że próby ingerowania Moskwy w przebieg wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych są nie do przyjęcia. Mowa o rzekomych atakach hakerskich, których miała dopuszczać się strona rosyjska podczas kampanii prezydenckiej Clinton-Trump.

– Cyberbezpieczeństwo jest oczywiście przedmiotem naszej troski – mówił Stoltenberg na konferencji prasowej odnosząc się do oskarżeń ws. ataków hakerskich kierowanych w stronę Rosji.

– Każda próba ingerowania albo wpływania na krajowe wybory z zewnątrz jest nie do przyjęcia. Dlatego właśnie NATO wkłada tyle wysiłku we wzmocnienie cyberobrony – skomentował

Kilkanaście dni temu szefowie służb wywiadowczych USA ocenili podczas przesłuchania w Senacie, że Rosja jest poważnym zagrożeniem cybernetycznym dla Stanów Zjednoczonych, a jej ingerencja w wybory prezydenckie w tym kraju miała na celu zwiększyć szanse kandydata Republikanów Donalda Trumpa na wygraną i zaszkodzić jego rywalce, kandydatce Demokratów Hillary Clinton. Podkreślono, że „tylko najwyższe władze Rosji mogły te ataki zatwierdzić”.

Moskwa odrzuca oskarżenia kierowane przez ekspertów z USA.

Źródło: wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze