Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef NATO: atak na jednego sojusznika spotka się z odpowiedzią wszystkich

J.P 15:00 25 sierpnia 2017
twitter
– Międzynarodowy wymiar współpracy NATO jest wyjątkowy, bo wysyła sygnał, że atak na jednego sojusznika spotka się z odpowiedzią wszystkich - mówił w piątek w Batalionowej Grupie Bojowej Orzysz w Bemowie Piskim sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Na tym samym spotkaniu Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz podkreślił, że obecność sił NATO w Polsce jest najlepszą gwarancją, że pokój i bezpieczeństwo wróci do Europy.

– To historyczny dzień, po raz pierwszy w historii NATO rozlokowuje jednostki Wielonarodowej Grupy Bojowej w tej części Sojuszu, w Polsce, by NATO było gotowe do coraz szybciej zmieniającej się sytuacji – oświadczył z kolei szef NATO.

– Ten element międzynarodowego wymiaru współpracy jest wyjątkowy, ponieważ wysyła jasny sygnał do wszystkich potencjalnych adwersarzy, że atak na jednego sojusznika spotka się z odpowiedzią wszystkich sojuszników – mówił Stoltenberg.

Szef NATO podkreślał, że – wolność i niepodległość nie przychodzą za darmo. Dlatego też tak istotne są inwestycje w sektorze bezpieczeństwa, które zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa w danym kraju po to, abyśmy mogli cieszyć się tą wolnością i niepodległością –.

Stoltenberg podziękował także polskim władzom za wkład w obronę kolektywną oraz za wszelkie inwestycje, które są istotne dla Sojuszu. Szef NATO podziękował również obecnym żołnierzom za ich zaangażowanie, wytrwałość i służbę, że dzięki nim możemy żyć w spokoju.

Źródło: niezalezna.pl, interia.pl, twitter

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze