Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MSZ Niemiec chwali Polskę

lml 11:00 16 lutego 2017
flickr.com/Christliches Medienmagaz/CC BY-SA 2.0
"Propozycja z Warszawy, żeby Europa zafundowała sobie siły nuklearne, jest bardzo daleka od rzeczywistości. Ale wykreślimy słowo "nuklearne"! To, że w Polsce myśli się poważnie o wzmocnieniu zdolności obronnych Europy, pokazuje dramatyczne zmiany sytuacji i jest dla mnie budujące" – powiedział w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" minister spraw zagranicznych Niemiec, Sigmar Gabriel.

Polska i inni wschodnioeuropejscy partnerzy myśleli do niedawna właściwie tylko o amerykańskim parasolu (atomowym). A teraz słyszymy z Warszawy, że konieczna jest europejska polityka obronna – dodał niemiecki szef MSZ.

Sigmar Gabriel mówił jeszcze m.in., że Czechy i Rumunia podporządkowują swoje narodowe brygady strukturom dowodzenie Bundeswehry. Byłem żołnierzem w czasach, w których taka sytuacja była nie do pomyślenia. To bardzo poruszające – mówił. Gabriel.

Niemiecki szef MSZ poparł budowanie "nowej silnej Europy". W przeciwnym razie ani pan Donald Trump, ani pan Władimir Putin, ani też Chiny nie będą traktować nas poważnie – stwierdził. 

Źródło: faz.net, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
TAGI:
PILNUJMY POLSKI - ODC. 12 - CZY USTAWA USA 447 JEST ZAGROŻENIEM DLA POLSKI?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze