Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MON: Udowadniacie, że polscy żołnierze są najlepsi na świecie

PR 7:24 29 maja 2018
mon.gov.pl
Dziś w całym kraju odbędą się uroczystości związane z Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Centralne obchody tego święta rozpoczną się w południe w Kielcach. Szef MON Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za służbę poza granicami kraju.

Dziś w całym kraju odbędą się uroczystości związane z Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Centralne obchody tego święta rozpoczną się w południe w Kielcach. Szef MON Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za służbę poza granicami kraju. 

Minister obrony w zamieszczonej z tej okazji na stronie MON wypowiedzi podkreślił, że żołnierze - służąc poza granicami państwa - przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa Polski. Wzmacniają również - jak powiedział Mariusz Błaszczak - pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej.

- Służąc poza granicami kraju dbacie o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Dzielicie się swoim doświadczeniem i profesjonalizmem, dajecie świadectwo, że Polska poważnie traktuje swoje sojusznicze zobowiązania, dba o bezpieczeństwo własnego kraju, Europy i świata. Udowadniacie, że polscy żołnierze są najlepsi na świecie – z takim przesłaniem zwrócił się Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej do wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, którzy pod polską flagą uczestniczyli i uczestniczą w misjach zagranicznych.

 

Minister obrony dodał, że kierownictwo resortu pielęgnuje pamięć o tych, którzy nie wrócili z misji, a także uważnie wsłuchuje się w potrzeby weteranów, zwłaszcza tych poszkodowanych na służbie. Mariusz Błaszczak kierując słowa podziękowania dla żołnierzy, którzy brali udział w misjach przypomniał, że równie ważne role w takiej służbie odegrali bliscy weteranów. Szef MON przekazał rodzinom żołnierzy serdeczne życzenia. 

W południe na kieleckim Placu Wolności szefowie MON i MSWiA uhonorują zasłużonych weteranów odznaczeniami. Zostanie też zaprezentowany pilotażowy program "Wojownik", skierowany do poszkodowanych weteranów. Poznamy również skład polskiej reprezentacji na międzynarodowe zawody sportowo-rehabilitacyjne dla weteranów "Invictus Games". 

 

W 2011 roku Sejm RP ustanowił 29 maja Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa. W tym samym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzień Weterana w Polsce po raz pierwszy oficjalnie obchodziliśmy 29 maja 2012 roku. Dzięki ustawie o weteranach działań poza granicami państwa żołnierze, którzy brali udział w misjach i zostali poszkodowani, uzyskują między innymi pomoc finansową i medyczną. Mogą liczyć na dofinansowanie nauki, specjalne zapomogi, uprawnienia pracownicze, ulgi w przejazdach środkami transportu zbiorowego i świadczenia opieki zdrowotnej.

Źródło: mon.gov.pl, IAR

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze