Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef brytyjskiego MSZ: Polacy są mile widziani na Wyspach

ds 18:40 12 października 2017
FLICKR/ELLIOTT BROWN/CC BY-SA 2.0
Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson zwrócił się w czwartek do Polaków, zapewniając, że po brexicie wciąż będą "mile widziani" na Wyspach. Wypowiedź ta padła podczas londyńskiej konferencji prasowej z udziałem polskich ministrów spraw zagranicznych oraz obrony.

– Więź między ludźmi w naszych krajach jest podwaliną przyjaźni angielsko-polskiej – podkreślił Boris Johnson podczas wspólnej z polskimi ministrami konferencji prasowej w Londynie.

– Chciałbym powtórzyć kluczowy przekaz do milionów Polaków w naszym kraju: jesteście tutaj, aby zostać. Jesteście mile widziani – powiedział.

Jak dodał, brytyjski rząd "organizuje serię wydarzeń, aby uspokoić polską społeczność w sprawie jej przyszłego statusu". Wcześniej na tej samej konferencji brytyjski minister obrony Michael Fallon podkreślił, że Wielka Brytania "stoi solidarnie ramię w ramię" z Polską.

Źródło: tvn24Wczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc.107/1 - Elżbieta Rybarska: Zostali zabici, spaleni,a następnie zmieleni młynkiem, którym mieli się paszę dla świń

Wczytuję komentarze...
Najnowsze