Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Świrski: 70 procent amerykańskich studentów uważa, że Polacy byli nazistami

mg 18:12 31 lipca 2014
telewizja republika
Rząd powinien zdecydowanie ścigać oszczerców, którzy wpływają na postrzeganie Polaków , jako oprawców w drugiej wojnie światowej. 70 procent amerykańskich studentów uważa Polaków za nazistów, za oprawców z Auschwitz – podkreślał na antenie Telewizji Republika Maciej Świrski z fundacji Reduta Dobrego Imienia.

Świrski zapowiedział, że jutro o godz. 14.30 na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, odbędzie się zgromadzenie organizowane przez Redutę Dobrego Imienia.

– Zbieg Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej jest pamiętnym miejscem. Organizujemy tam zgromadzenie poświęcone rocznicy, ale jest to także wezwanie rządu do prowadzenia polityki historycznej i karania za „polskie obozy koncentracyjne” – mówił.  – Będą przemówienia , będzie prof. Jan Żaryn, Tadeusz Płużański, być może również poseł Jacek Sasin – dodał.

– Będziemy wzywać rząd żeby się opamiętał –zaznaczył.

Maciej Świrski odniósł się również, do otwartej niedawno wystawy w Berlinie poświęconej Powstaniu Warszawskiemu.

– To, że taka wystawa powstała w centrum Berlina jest ważne, bo to miejsce w którym wydano rozkaz zniszczenia Warszawy – mówił.

Ubolewał jednak, że nie zmieniło się podejście Niemców do polityki historycznej.

– Nie widać u Niemców zmiany dotychczasowej nowej polityki historycznej – stwierdził. – To, że prezydent Komorowski obejdzie wystawę przygotowaną, na marginesie, przez Polaków jest kurtuazyjne, fajne, ale nic nie zmienia – dodał.

Zdaniem Świrskiego rząd powinien „zdecydowanie ścigać oszczerców, którzy wpływają na postrzeganie Polaków jako nazistów, jako oprawców z Auschwitz”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Powstańcy po premierze "Miasta 44": "Dobrze, że film powstał", "wstrząsający, ale przerysowany", "za dużo klęski, a za mało radości"

Ścibor-Rylski: Czy wychodząc z powstania, mogliśmy marzyć, że Warszawa powstanie z gruzów?

Źródło: telewizja republikaWczytuję ocenę...
GEOPOLITYCZNY TYGIEL - ODC. 51 - IZRAEL BLOKUJE ROZWÓJ AUTONOMII PALESTYŃSKIEJ

Wczytuję komentarze...
Najnowsze