Świetny skok w Nowy Rok! Dobry występ polskich skoczków w Garmisch-Partenkirchen

Twitter/Skijumping.pl

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen to drugie zawody w Turnieju Czterech Skoczni. Znów dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci na czele z Kamilem Stochem, który – tak jak w Oberstdorfie – zajął drugie miejsce! Polak został liderem klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni!

Świetny skok w drugiej serii konkursu skoków narciarskich w Garmisch-Partenkirchen zapewnił dziś Kamilowi Stochowi po raz kolejny miejsce na drugim stopniu podium. Dzięki dobremu wynikowi polski skoczek został liderem klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Po pierwszej serii Stoch zajmował 5. miejsce, jednak niesamowitym skokiem na odległość 143 metrów w drugiej serii konkursu zagwarantował sobie miejsce na podium.

Zwycięzcą konkursu w Ga-Pa został Norweg Daniel Andre Tande. Kamil Stoch, który również w poprzednim konkursie w Oberstdorfie zajął drugie miejsce, wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni.

Również pozostali Polacy zaprezentowali się dziś nieźle. Piotr Żyła zajął ostatecznie 6. miejsce. Oczko niżej uplasował się Maciej Kot. 16. był Stefan Hula, a 20. - Dawid Kubacki. Do II serii konkursu z Polaków nie zakwalifikował się tylko Jan Ziobro, który zajął 44. miejsce.

Źródło: telewizjarepublika.pl