Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Świadek: Prezydent Warszawy twierdziła, że ws. reprywatyzacji wszystko jest zgodnie z prawem

M.N. 15:05 16 kwietnia 2018
Facebook
Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła, że decyzja reprywatyzacyjna ws. kamienicy przy Dahlbergha 5 została sporządzona zgodnie z prawem i jest jej przykro - zeznała w poniedziałek przed komisją weryfikacyjną lokatorka kamienicy Bożena Baranek.

Baranek powiedziała, że mieszkańcy ws. reprywatyzacji pisali m.in. do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Rzecznika Praw Obywatelskich, Trybunału Konstytucyjnego i prezydent miasta.

Świadek zeznała, że w czerwcu 2007 r., kiedy mieszkańcy spotkali się w stołecznym ratuszu z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz mieszkańcy mówili, że są w takiej sytuacji po reprywatyzacji, że "mogą nawet błagać".

Przewodniczący komisji Patryk Jaki zapytał, jak prezydent na to zareagowała. "W ogóle nie zareagowała, siedziała jak siedziała, jest jej przykro i już, ale takie decyzje zapadły zgodnie z prawem i już" - odpowiedziała Baranek.

Jaki dopytywał, czy to prezydent powiedziała, że decyzje ws. zwrotu części nieruchomości zapadły zgodnie z prawem. Baranek potwierdziła. "Decyzja została sporządzona zgodnie z prawem, takie jest prawo i nie mamy o czym dyskutować" - relacjonowała wypowiedź Gronkiewicz-Waltz świadek.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze