Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski w mocnych słowach: Platforma z Nowoczesną i KOD-em próbują dokonać zamachu na demokrację

pmb 22:00 24 lipca 2018
Marek SuskiFot. Telewizja Republika
– Platforma z Nowoczesną i KOD-em próbują dokonać zamachu na demokrację, obalić demokratycznie wybrany rząd. Jest próba zamachu na demokrację. Jest łamanie prawa. Jest podważanie praworządności – to wszystko czyni opozycja – powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski (PiS), który był gościem red. Doroty Kani w programie „Koniec Systemu” w Telewizji Republika.

Na początku programu został poruszony temat prof. Gersdorf. Co powiedział Marek Suski?

– Dzisiaj pani Gersdorf jest na emeryturze, a że próbuje podważać w Polsce praworządność i opowiada różne dziwne rzeczy, odwołując się do Niemiec, prosząc o interwencję… Jest to rzecz haniebna. Byli kiedyś tacy, co zwracali się o bratnią pomoc do Rosji, teraz są tacy co do Berlina się zwracają. Jedni i drudzy jak się zaczynali nami opiekować, to kończyło się to katastrofą… Miejmy nadzieję, że te apele pani Gersdorf nie poskutkują.

Platforma z Nowoczesną i KOD-em próbują dokonać zamachu na demokrację, obalić demokratycznie wybrany rząd. Jest próba zamachu na demokrację. Jest łamanie prawa. Jest podważanie praworządności – to wszystko czyni opozycja – mówił Suski.

„Protesty stopniały jak bałwan na wiosnę”

Protesty jak widać zmalały, stopniały jak bałwan na wiosnę, kiedy słońce grzeje. One jednak na pewno będą. Tutaj jest pewna grupa ludzi, która nie jest w stanie się pogodzić, że w demokratycznych wyborach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, że wprowadzamy zasady sprawiedliwości społecznej oczekiwanej od dawna. Na piedestale są ludzie, którzy walczyli o niepodległość, czy w czasie II wojny światowej. Ci którzy byli zdrajcami, czy współpracowali z reżimem albo katowali ludzi, zostali mocno ograniczeni – stwierdził szef gabinetu politycznego premiera.

111_670_05

– Powiedziano o nich prawdę, a SB-kom obniżono bardzo wysokie i nieuzasadnione emerytury. Ci ludzie na pewno nie pokochają Prawa i Sprawiedliwości. Oni będą wychodzić i protestować, ponieważ uważają, że rządzili, byli właścicielami PRL-u (…) Ustalenia Okrągłego Stołu były haniebne. One dawały bezkarność ludziom, którzy byli zdrajcami w czasach PRL-u. Dzisiaj mówimy prawdę o tamtych czasach, mówimy prawdę o donosicielach, tych którzy służyli tajnie systemowi – powiedział polityk.

Czy Polacy dadzą się wciągnąć w wir propagandy?

– Jeżeli Polacy nie będą chcieli być oszukiwani, jeżeli nie będą chcieli, żeby Ci ludzie, którzy załatwiali sobie pod stołem pieniądze, bezkarność i wpływy rządzili w Polsce, to te czasy nie wrócą. Jeżeli dadzą się nabrać na tę propagandę, że to jest „obalanie demokracji” i nie zauważą, że tak naprawdę chodzi o interesy postkomunistów, mafii… No to powrócimy do państwa z dykty – zaznaczył ze stanowczością Marek Suski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze