Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Komisja Europejska nieco zmienia ton

am 21:26 17 stycznia 2018
Marek Suski (poseł PiS)Telewizja Republika
Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "W punkt" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. – Bułgaria, Słowacja, Czechy, Litwa - wszelkie te państwa wypowiedziały się krytycznie o działaniach Brukseli. Nawet Wielka Brytania nie utożsamia się z ich działaniami. Dlatego właśnie postępuje zmiękczenie naporu Brukseli na Polskę - tłumaczył poseł.

Ustawa o KRS

– Sędziowie jako prawnicy powinni wiedzieć, co mówi Konstytucja. Państwo nie ma prawa wtrącać się do orzecznictwa. Nie ingerujemy, chcemy jedynie przeorganizować. Dążymy do polepszenia funkcjonowania sądów. Ciekawym jest, w posiadaniu jakich majątków byli sędziowie. Wszelkie działania były motywowane obroną własną, własnej kieszeni - mówił poseł Suski.

Odwołanie sędziego Żurka

– Opozycja nie tylko podsyca, ale również organizuje. Od czasów PRL-u nie naprawialiśmy sądownictwa. Jeśli chcemy sprawiedliwego państwa, musimy to naprawić. Większość społeczeństwa oczekuje naprawy tego systemu. Obserwujemy wyraźne oburzenie obywateli. Wszyscy są równi wobec prawa - sędziów również to dotyczy - dodał.

Zmiana retoryki państw europejskich

– Komisja Europejska nieco zmienia ton. Coraz więcej państw widzi, że dochodzi do łamania praw państwa suwerennego. Musimy nasze państwo naprawić. To nic innego, jak konsekwentne, zapowiedziane działanie. Realizujemy nasze obietnice. Rozumiem, że istnieje grupa ludzi, która się z nami nie zgadza. Również niektórzy sędziowie wpisują się w ten nurt. Wszelkie powiązania okazję miałem obserwować przy okazji afery Amber Gold. Mieliśmy tu do czynienia z kupowaniem werdyktów. Żadna władza, która nie jest tylko teoretyczna, nie może pozwolić na takie praktyki - tłumaczył poseł.

Zaprzestanie wycinki Puszczy Białowieskiej

Polski rząd stwierdził, że ws. Puszczy będzie postępował zgodnie z prawem. Wycinka została wstrzymana, ponieważ deklarowaliśmy, że będziemy przestrzegać prawa międzynarodowego. To jednak działanie, które nie może powstrzymać kornika. Nadal będziemy przekonywać, że nasze podejście jest prawidłowe - tłumaczył poseł PiS.

Solidarność europejska

– Bułgaria, Słowacja, Czechy, Litwa - wszelkie te państwa wypowiedziały się krytycznie o działaniach Brukseli. Nawet Wielka Brytania nie utożsamia się z ich działaniami. Dlatego właśnie postępuje zmiękczenie naporu Brukseli na Polskę - podsumował.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze