Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg zapowiada zwiększenie Sił Szybkiego Reagowania. „To odpowiedź na działania Rosji”

mk 15:21 24 czerwca 2015
flickr/Statsministerens kontor/CC BY-ND 2.0
– NATO nie da się wciągnąć w wyścig zbrojeń z Rosją – oświadczył w Brukseli Jens Stoltenberg. Sekretarz generalny Sojuszu podkreślił, że wzmocnienie sił NATO w Europie Środkowo-Wschodniej to odpowiedź na działania Rosji.

– Zaanektowanie części terytorium nie ma charakteru defensywnego, to akt agresji – powiedział Stoltenberg tuż przed spotkaniem ministrów obrony państw NATO Brukseli. W ten sposób odniósł się do aneksji Krymu przez Rosję.

– Rosja nadal wysyła swych żołnierzy, siły, sprzęt w celu destabilizowania wschodniej Ukrainy. Nie ma wątpliwości, że Rosja jest odpowiedzialna za agresywne działania w Europie – zaznaczył.

Szef NATO wyraził też oczekiwanie, że kraje Sojuszu będą zwiększać siłę i zdolności operacyjne Sił Szybkiego Reagowania, włączając w to siły powietrzne, morskie oraz wojska specjalne.

– Liczebność tych sił wyniesie 40 tysięcy żołnierzy i jest to ważny wzrost w porówaniu z poprzednim poziomem 13 tysięcy żołnierzy – podkreślał Stoltenberg.

Ministrowie obrony państw NATO spotkali się w Brukseli i rozpoczęli dwudniowe spotkanie. Mają na nim podjąć decyzje m.in. o rozszerzeniu tzw. sił szpicy o komponenty lotniczy, morski i sił specjalnych oraz o usprawnieniu procesu decyzyjnego ws. wysłania żołnierzy. Polskę reprezentuje wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak.

 

Źródło: nato.int, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze