Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stoltenberg po spotkaniu NATO: Jesteśmy solidarni z Turcją, ale nie będzie wsparcia wojskowego

mg 15:55 28 lipca 2015
zrzut z www.nato.int
– Turcja nie prosiła o żadną dodatkową obecność NATO na swoim terytorium – mówił sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po spotkaniu zwołanym na prośbę Turcji. Stwierdził tym samym, że nie będzie dodatkowego wsparcia wojskowego dla Turcji.

– Zdecydowanie potępiamy ataki terrorystyczne przeciwko Turcji i wyrażamy nasze kondolencje dla tureckiego rządu i rodzin ofiar zamachu w Suruc i innych ataków na policjantów i wojskowych – ogłosili przedstawiciele Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Rada spotkała się dzisiaj na prośbę Turcji, na mocy artykułu 4 traktatu waszyngtońskiego. Turcja poprosiła o spotkanie z uwagi na powagę sytuacji po ostatnich atakach terrorystycznych.

– Terroryzm stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa państw NATO oraz dla międzynarodowej stabilności i dobrobytu. Jest to globalne zagrożenie, które nie zna żadnych granic, narodowości czy religii – jest wyzwaniem, z którym społeczność międzynarodowa musi walczyć wspólnie – podkreślał Stoltenberg na konferencji prasowej po spotkaniu.

– Terroryzm we wszystkich jego formach i przejawach nie może być tolerowany lub uzasadniany. Bezpieczeństwo Sojuszu jest niepodzielne, a my stoimy w silnej solidarności z Turcją. Będziemy nadal śledzić rozwój wydarzeń na południowo-wschodniej granicy NATO bardzo wnikliwie – zapowiedziano.

Źródło: www.nato.int

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze