Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stankowski o ataku w Londynie: Po serii ataków ze strony islamistów może zdarzyć się sytuacja, że nastąpi odwet

MAD 8:05 19 czerwca 2017
Telewizja Republika
- W obliczu całej serii zamachów i ogromnej ilości ofiar może zdarzyć się sytuacja, że nastąpi odwet. Nie chciałbym nawet nazywać takiej możliwości, ale dla społeczeństwa to beczka z prochem - powiedział w programie "Chłodnym okiem" Adrian Stankowski, publicysta.

Adrian Stankowski komentował atak, do którego doszło dziś w nocy w Londynie, gdzie kierujący furgonetką 48-latek wjechał w tłum osób pod jednym z meczetów.

- Po serii ataków ze strony islamistów może zdarzyć się repulsja. Boje się tego, bo znając np. nastroje francuskie, polityczna poprawność zastępuje życzliwość i oficjalnie „jesteśmy mili”, ale nieoficjalnie „nie jesteśmy mili”. To bardzo niezdrowa sytuacja. W obliczu całej serii zamachów i ogromnej ilości ofiar może zdarzyć się sytuacja, że nastąpi odwet. Nie chciałbym nawet nazywać takiej możliwości, ale dla społeczeństwa to beczka z prochem - powiedział Adrian Stankowski.

- Niewykluczone, że w społeczeństwach multi-kulti będziemy mieli to, co było na Bałkanach. Nie jest zdrowa sytuacja, gdy ludzie bardzo się różniący mieszkają w jednym domu. Gdy ciągnie się to latami, to jest to potencjalne pole do konfliktu. Bardzo niewiele jest takich sytuacji, że różne kultury, społeczności potrafią ze sobą żyć. Konstruowanie tak społeczeństwa w sposób świadomy, częściowo jest uzasadnieniem zwykłej chciwości i ogromnych długów kolonialnych. Skąd wzięli się ci przybysze np. we Francji?.To była nadzieja na tanią siłę roboczą i pobudzenie rynku - dodał publicysta.

 

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze