Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie prezydentów Polski i Etiopii. "Nasza wymiana handlowa jest znacząco poniżej potencjału"

MAD 19:08 8 maja 2017
Andrzej Hrechorowicz/KPRP
- Polska jest jednym z większych rynków w Europie, a Etiopia – w Afryce. Mam nadzieję, że wymiana handlowa między naszymi krajami będzie docelowo liczona nie w dziesiątkach, lecz w setkach milionów dolarów – powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Etiopii, Mulatu Teshomem.

Para prezydencka od niedzieli przebywa z oficjalną wizytą w Etiopii. Dziś prezydenta Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Etiopii. Głowy państw rozmawiały przede wszystkim o relacjach handlowych i inwestycyjnych między Polską a Etiopią. Mulatu Teshome, prezydent Etiopii, stwierdził, że wymiana handlowa między jego krajem a Polską jest warta obecnie ok. 35 mln dolarów i jest to „znacząco poniżej potencjału tkwiącego w tych kontaktach”.

- Polska jest jednym z większych rynków w Europie, a Etiopia – w Afryce. Mam nadzieję, że wymiana handlowa między naszymi krajami będzie docelowo liczona nie w dziesiątkach, lecz w setkach milionów dolarów – powiedział prezydent Andrzej Duda. - Nie chodzi mi tylko o wymianę handlową, ale też inwestycyjną, chcę, aby polskie firmy inwestowały w Etiopii, ale też w Etiopczyków – dodał.

- Chciałbym, aby polski biznes i polskie państwo przyczyniły się do rozwoju Etiopii, jednocześnie zarabiając na tym i mam nadzieję, że polskie marki staną się w Etiopii rozpoznawalne - stwierdził prezydent Polski.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze