Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spadek antysemityzmu w Polsce. "To problem marginalny w naszym kraju"

am 17:24 9 listopada 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
To 14 raport unijnej agencji, która do antysemickich incydentów zalicza m.in. ataki werbalne i fizyczne, groźby, nękanie, dyskryminacje, graffiti lub inne formy wypowiedzi lub tekst, w tym w Internecie. Liczba antysemickich incydentów, do których dochodzi w Polsce, systematycznie spada.

W 2015 roku było ich 167; w 2016 roku 101, a w 2017 jedynie 73. Jak podkreśla sekretarz premiera Mateusza Morawieckiego Andrzej Pawluszek, jest to tylko potwierdzenie tego, o czym doskonale wiemy od dawna. "Antysemityzm jest problemem marginalnym w naszym kraju, Polska to jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie, również dla Żydów" – uważa Pawluszek i dodaje, ze raport FRA potwierdza tendencje spadku antysemickich incydentów w naszym kraju.

Zgodnie z dokumentem w 2017 r. w Niemczech według oficjalnych danych doszło do 1504 „przestępstw o podłożu politycznym z motywem antysemickim”. Była to najwyższa liczba od 2014 r. We Francji z kolei według oficjalnych danych zanotowano 311 incydentów antysemickich i ta liczba znacznie spadła od 2015 r., gdy miało miejsce 808 takich przypadków.

Unijna agencja informuje, że dane dotyczące poszczególnych krajów „zasadniczo nie są porównywalne”, m.in. dlatego że są gromadzone przy użyciu różnych metod i pochodzą z różnych źródeł w państwach członkowskich UE. 

Agencja Praw Podstawowych jest agencją UE, powołaną w 2007 r. z siedzibą w Wiedniu. Doradza instytucjom UE i rządom krajowym w kwestiach dotyczących praw podstawowych takich jak: dyskryminacja, dostęp do wymiaru sprawiedliwości, rasizm i ksenofobia, ochrona danych, prawa ofiar przestępstw i prawa dzieci.

 

Źródło: KPRM

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (odc. 121/1) - DOROTA KANIA UJAWNIA SENSACYJNE NAGRANIA ROZMÓW WAŁĘSY Z MILICJANTAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze