Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: 68 proc. respondentów uważa, że polscy nauczyciele powinni pracować tyle, co ich koledzy w innych krajach Unii

7:41 15 kwietnia 2019
twitter.com/GPCodziennie
Zdaniem 67 proc. respondentów polscy nauczyciele powinni pracować przez tyle samo godzin, ile ich koledzy w Unii Europejskiej – wynika z sondażu wykonanego dla „Gazety Polskiej”. Coraz głośniej zaczyna się również mówić o głębokiej reformie edukacji z likwidacją Karty nauczyciela włącznie. Premier Mateusz Morawiecki zaprosił wszystkich zainteresowanych systemem edukacji w Polsce do okrągłego stołu.

Trwa największy strajk nauczycieli w ostatniej dekadzie. Związek Nauczycielstwa Polskiego, który z pewnością liczył na paraliż egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty, teraz ma nadzieję na zaszkodzenie maturzystom. Wszystko dlatego, że przez masowy protest mogą nie zebrać się rady klasyfikacyjne, które dopuszczają do egzaminów w maju. Takiej formy protestu nie popiera większość Polaków. Według badania IBRiS dla WP ponad 80 proc. badanych jest przeciwko takiemu rozwiązaniu, z czego zdecydowanie źle wyraża się o tym 60 proc. Według tego samego badania 64 proc. Polaków popiera pomysł okrągłego stołu w sprawie edukacji. – Chcemy tego dokonać, żeby podwyżki dla nauczycieli były jak najszybsze. W naszym przypadku proponujemy okrągły stół. Zapraszamy do tego okrągłego stołu nauczycieli wychowawców, pedagogów, związkowców, ale także rodziców. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, jakość polskiego kształcenia – mówił premier podczas sobotniej konwencji PiS. Sprzeciwiło się temu ZNP. Kierownictwo ZNP jednoznacznie negatywnie odniosło się do tego pomysłu. Przy okrągłym stole możemy mówić o potrzebie reformowania polityki edukacyjnej – mówił w weekend Sławomir Broniarz.


Polacy również dostrzegają konieczność reformy edukacji. Jak wynika z badania Instytutu Pollster na zlecenie „Gazety Polskiej”, aż 68 proc. respondentów uważa, że polscy nauczyciele powinni pracować przy tablicy tyle co ich koledzy w innych krajach Unii Europejskiej. 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

 

 

Źródło: Jacek Liziniewicz / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KULISY MANIPULACJI (ODC.270/2) - PARADY RÓWNOŚCI TO WSPÓŁCZESNY TERRORYZM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze