Skromne zwycięstwo Bayernu nad Benficą

Arturo Vidal
facebook.com/uefachampionsleague

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Benficę Lizbona 1:0 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jedynego gola zdobył na samym początku meczu Arturo Vidal.

Już w drugiej minucie Bawarczycy mogli się cieszyć z prowadzenia. Thiago Alcantara precyzyjnie dośrodkował na głowę Vidala, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Zespół Pepa Guardioli po bramce starał się dalej atakować, ale z każdą minutą stwarzanie dogodnych sytuacji przeciwko defensywnie nastawionemu rywalowi przychodziło mu coraz trudniej. Kolejną okazję do zdobycia bramki głową miał w 36 minucie ponownie Vidal, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką. Na przerwę Bayern schodził więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Benfica miała sytuację, która mogła odwrócić losy spotkania. W polu karnym dobrze przyjął piłkę Jonas, wygrał pojedynek z obrońcą, ale nie zdołał pokonać Neuera w sytuacji sam na sam. Chwilę później napastnik portugalskiej drużyny miał kolejną dogodną okazję jego strzał trafił jednak w Martineza, próby dobitki zaś okazały się niecelne.

Po tych sytuacjach Bayern znowu zaczął przeważać, jednak nie mógł sforsować szyków obronnych rywali. Najbliżej podwyższenia prowadzenia Bawarczycy byli w 88 minucie, kiedy Vidal doskonale dograł do Lewandowskiego. Polak znalazłszy się „oko w oko” z bramkarzem próbował odgrywać jeszcze do wchodzącego Philipa Lahma, podanie było jednak za mocne. Ostatecznie Bayern wygrał tylko jedną bramką i przed rewanżowym spotkaniem w Lizbonie Benfica nie stoi na straconej pozycji.

Źródło: goal.com