Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skradziono pracę Banksy'ego. Złodzieje wyrwali drzwi samochodem

PR 14:25 27 stycznia 2019
twitter
Praca brytyjskiego artysty Banksy'ego, która powstała na drzwiach przeciwpożarowych w paryskiej sali koncertowej Bataclan, gdzie trzy lata temu islamiści zamordowali 90 osób, została skradziona. Złodzieje wyrwali drzwi używając do tego samochodu.

 

Po tragedii, która miała miejsce w paryskim Bataclan, Banksy stworzył serię prac w różnych miejscach miasta upamiętniających ofiary zamachu.

Dzieła tego artysty pojawiają się zazwyczaj w istotnych społecznie miejscach, są często komentarzem do sytuacji polityczno-społecznej i odnoszą się do kontrowersyjnych wydarzeń. Banksy podejmował takie tematy jak m.in. zanieczyszczenie powietrza, temat rozgrywania Igrzysk Olimpijskich w Londynie, a także amerykańskiego więzienia w Guantanamo.

Skradziona praca, przedstawia kobietę w żałobnej pozie.

Brytyjczyk umieścił ją na drzwiach przeciwpożarowych Bataclanu.

- Jesteśmy dziś głęboko wzburzeni, dzieło Banksy'ego, symbol kontemplacji należący do wszystkich - do mieszkańców, paryżan i obywateli świata - zostało nam odebrane - czytamy na Twitterze Bataclanu.

 

 

Bataclan został zaatakowany podczas koncertu rockowego w listopadzie 2015 r.

Był to jeden z serii skoordynowanych ataków w Paryżu i okolicach, w których zginęło 130 osób. Najwięcej - 90 osób - poniosło śmierć w sali koncertowej Bataclan, gdzie napastnicy strzelali do tłumu zgromadzonego na koncercie, a następnie wzięli zakładników. 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze