Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie!

JP 17:24 7 sierpnia 2017
alfashirt.de
Niemiecki sklep internetowy Alfashirt.de oferuje koszulki, które w prześmiewczy sposób nawiązują do zbrodni drugiej wojny światowej. Hasła "Do Polski latam tylko sztukasami", czy "Polskę odwiedzę tylko w pojeździe gąsienicowym. – To policzek dla Polaków – pisze jeden z internautów.

Jak się okazuje, obraźliwe napisy nawiązują do czołgów i bojowych samolotów, które były używane przez Niemców w II wojnie światowej m.in. podczas ataku na Polskę. Wspomniane sztukasy, czyli samoloty Junkers Ju 87 Stuka, były dumą nazistowskich Niemiec i symbolem wielkości Luftwaffe. Ich cecha charakterystyczna to odgłos syren akustycznych, które uruchamiano podczas wprowadzania samolotu w tzw. lot nurkowy.

Koszulki z obraźliwymi motywami sprzedaje sklep "Alfashirt.de". Nie jest to mała firma, ponieważ na Facebooku ich profil ma aż 90 tys. polubień. Same T-shirty kosztują z kolei niecałe 20 euro i dostępne są w kilku kolorach. Jak podaje "Wprost.pl", w opisie strony na portalu społecznościowym pojawia się hasło „Specjalne wymagania są naturalne, a nawet pożądane".

Koszulki wywołały słuszne oburzenie wśród internautów.

 

 

 

 

 

Źródło: o2.pl, radiozet.plWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB (ODC. 25) - AFERA FOZZ I DLACZEGO BALCEROWICZ NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze