Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SKANDAL! Dyskryminują Polaków w Wielkiej Brytanii. Zobacz czego zabronili naszym rodakom!

sm 7:01 26 września 2017
W oddziale Vision Express w hrabstwie Nottinghamshire został wprowadzony zakaz mówienia po polsku. Polskie MSZ uważa, że to działania dyskryminujące Polaków i oczekuje odpowiedzi brytyjskich władz.

Zakaz porozumiewania się w języku polskim kierownictwo Vision Express wprowadziło w jednym z zakładów pracy w hrabstwie Nottinghamshire, w Wielkiej Brytanii, we wrześniu br. Polscy pracownicy zostali poproszeni o niemówienie w rodzimym języku podczas przerwy obiadowej. 

Pracodawca tłumaczył wprowadzone obostrzenia „chęcią ułatwienia współpracy między pracownikami”. Polski MSZ uznał jednak, że wprowadzenie takiego zakazu „można uznać za dyskryminujące”. W sprawie zakazu mówienia po polsku w oddziale Vision Express interweniowały media polonijne w Wielkiej Brytanii. Na szczęście pracodawca wycofał ten absurdalny zakaz. 

W ostatnich latach polska ambasada w Londynie interweniowała między innymi w sprawie zakazu mówienia po polsku w jednym ze sklepów w Szkocji, a konsulat w Manchesterze zajął się dyskryminacją językową Polaków w jednej z fabryk w miejscowości Sheffield. W obu przypadkach z zakazów zrezygnowano.

Źródło: Mały Dziennik

Wczytuję ocenę...


(W PUNKT) - DR JERZY TARGALSKI - SPOTKANIE TRUMP-PUTIN TO BYŁ TEATR BEZ KONKRETÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze