Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sitarski: Potrzebne są zmiany. Nie można rzucać papierami po Sejmie!

M.N. 7:54 23 listopada 2017
Telewizja Republika
Gościem Telewizji Republika był Krzysztof Sitarski (Kukiz'15). Głównym tematem rozmowy było wczorajsze posiedzenie w Sejmie. – Podczas wczorajszego posiedzenia pułap debaty uległ degradacji, co było bulwersujące. Jesteśmy za tym żeby skierować to do dalszych prac. Trzeba pracować nad modyfikacją – powiedział.

Sejm zaczął w środę I czytanie prezydenckiego projektu noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zakłada on m.in wybór przez Sejm 15 członków KRS-sędziów większością 3/5 głosów a w przypadku klinczu, poseł głosowałby tylko na jednego kandydata.

– Podczas wczorajszego posiedzenia pułap debaty uległ degradacji, co było bulwersujące. Jesteśmy za tym żeby skierować to do dalszych prac. Trzeba pracować nad modyfikacją. Choćby sędziowie teraz mówili, że pracują nie wiadomo jak sprawnie nie można w to wierzyć i działać. Zmiany są potrzebne. Nie można rzucać papierami po sejmie. Nie można dopuścić, żeby grupa sędziów wybierała sędziów i sama się rozliczała. Muszą być jakieś wpływy zewnętrzne.

– Sędzia powinien być ponad. Teraz ma miejsce upartyjnienie sędziów, nie powinna mieć miejsca taka sytuacja. To jest bardzo niepokojące zjawisko. Podgrzewanie atmosfery jest kolejnym problemem. W tym wszystkim został zapomniany obywatel.

– Ludzie, którzy się czegoś w życiu dorobili często chcą po sobie zostawić coś więcej niż majątek, chodzi o dziedzictwo patriotyczne. Chęć zdobycia korzyści majątkowych nie przysłania działaniu na rzecz dobra państwa. Trzeba ufać ludziom, ja wierzę w Polaków. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 FAKTY (ODC.56) - OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BRZOZA NIE MOGŁA ZNISZCZYĆ TUPOLEWA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze