Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sejm wycofuje się z Nocy Muzeów. Co ze szczytem parlamentarnym NATO? „Możliwe różne scenariusze”

Marlena Nowakowska 13:51 16 maja 2018
twitter.com/Ministerstwo Rodziny
Noc Muzeów 2018 odbędzie się 19 maja (w nocy z 19 na 20 maja). Jest to przedostatni weekend tego miesiąca. Będzie to jubileuszowa, bo 15. edycja, akcji, z której jak dowiedziała się Telewizja Republika Sejm się wycofuje. Powód? Trwający od miesiąca protest na korytarzu w budynku głównym. - To trudna decyzja, ale Kancelaria Sejmu nie miała wyjścia. O sprawie dziś został poinformowany stołeczny Ratusz - twierdzi nasze źródło.

To nie koniec możliwych zmian w kalendarzu wydarzeń sejmowych. Zaplanowany w dniach 25 - 28 maja Szczyt Parlamentarny NATO również może mieć inny przebieg niż planowano. Z naszych informacji wynika, że brane są pod uwagę "różne scenariusze", w tym także częściowe przeniesienie obrad.

O komentarz zwróciliśmy się do szefa Centrum Informacyjnego Sejmu. - Szczyt Parlamentarny NATO na pewno odbędzie się zgodnie z planem. Nie są prowadzone żadne dyskusje na temat odwołania tego poważnego, międzynarodowego wydarzenia. Niewątpliwie sytuacja w Sejmie jest szczególna, ale będziemy starali się w odpowiedni sposób zorganizować to kilkudniowe spotkanie, nie ingerując w żadnym stopniu w akcję protestacyjną - powiedział nam Andrzej Grzegrzółka.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze