Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sędzia Johann nie ma wątpliwości: Wniosek sędziego Iwulsksiego zostanie potraktowany jak każdy inny

am 15:52 10 lipca 2018
twitter.com
– Jeśli wniosek sędziego Józefa Iwulskiego o woli dalszego orzekania w SN będzie zawierał braki formalne, to będzie potraktowany negatywnie – powiedział wiceprzewodniczący KRS sędzia Wiesław Johann. Podkreślił, że wniosek ten zostanie potraktowany jak każdy inny. Dodał również, że zapełnienie wakatów w Sądzie Najwyższym może potrwać nawet dwa lata.

– Na posiedzeniu rozpoznam wniosek sędziego Iwulskiego i opinię skieruje do prezydenta. KRS czeka na dostarczenie przez sędziego Iwulskiego zaświadczenia o stanie zdrowia – mówił sędzia Johann na antenie TOK FM.

Pytany, jaką decyzję podejmie KRS, jeśli sędzia Iwulski nie dostarczy odpowiedniego zaświadczenia, powiedział, że przepisy są jednoznaczne i do oświadczenia o woli przedłużenia swojej obecności w Sądzie Najwyższym wymagane jest dołączenie zaświadczenia, "więc będzie to brak formalny i trudno, trzeba będzie ten wniosek potraktować tak jak każdy inny".

– Nie widzę najmniejszych powodów, by traktować sędziego Iwulskiego wyjątkowo. Jeśli będzie to wniosek niezawierający podstawowych formalnych wymogów, to będzie potraktowany negatywnie – kontynuował.

Zapytany o ewentualną negatywną ocenę wniosku Iwulskiego odpowiedział, że "jest to troska prezydenta".

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Największe kłamstwa sędziego Iwulskiego

Europoseł Czarnecki nie owija w bawełnę. Sędzia Iwulski na stanowisku prezesa SN to "chichot historii"

 

 

Źródło: interia.pl

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze