Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schetyna w RMF: Konflikt trzeba zakończyć tam, gdzie powstał

MAD 9:52 10 stycznia 2017
Telewizja Republika
Dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, który komentował m.in. spotkanie członków partii z marszałkiem Karczewskim w celu zażegnania kryzysu parlamentarnego.

- Konflikt trzeba zakończyć tam, gdzie on powstał. Przecież to jest zasada podstawowa. Jeżeli ten konflikt urodził się i wybuchł w Sejmie i ciągle w Sejmie trwa, bo to na sali sejmowej obecni są posłowie dzisiaj, to trzeba go tam zakończyć, a nie przesuwać go do Senatu, bo marszałek Kuchciński sobie nie radzi z problemami - stwierdził Schetyna.

- Nie chodzi o salę sejmową, to chodzi o podmiot rozmowy. Mówiąc wprost, mamy rozmawiać z marszałkiem Sejmu, bo tam jest problem, ale można też rozmawiać z szefami sejmików wojewódzkich. Powiedziałem, że dwie formuły są dla mnie oczywiste: albo rozmowa wszystkich szefów partii parlamentarnych - po pierwsze, albo - po drugie - rozmowa z marszałkiem Kuchcińskim, jeżeli będzie taka inicjatywa. On może rozwiązać problemy, który jest w Sejmie . Senat nie ma żadnego związku z tym - dodał lider Platformy.

Dziś ma odbyć się kolejne spotkanie liderów partii parlamentarnych w sprawie rozwiązania kryzysu parlamentarnego. Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, wysłał do Grzegorza Schetyny imienne zaproszenie do rozmów. Dziś o 10.30 zbiera się Zarząd Krajowy PO i prawdopodobnie na zebraniu zostanie podjęta decyzja w kwestii uczestnictwa przedstawiciela PO w dzisiejszych rozmowach.  

Źródło: RMF FMWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.75/2 - KRZYSZTOF MRÓZ - DZIŚ W NIEMCZECH ZNOWU OBCHODZI SIĘ URODZINY HITLERA

Wczytuję komentarze...
Najnowsze