Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: Po pierwszym kwartale budżet ma nadwyżkę

M.N. 16:24 16 kwietnia 2018
Telewizja Republika
Po pierwszym kwartale budżet ma nadwyżkę - poinformował w poniedziałek dziennikarzy szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin. Jego zdaniem nie zabraknie pieniędzy na realizację propozycji premiera Mateusza Morawieckiego.

"Jeśli pamiętacie realizację budżetu w roku ubiegłym, to on rzeczywiście przez większość roku wykazywał nadwyżkę budżetową" - mówił Sasin. Jak dodał, na koniec roku odnotowano deficyt, ale "o połowę mniejszy niż zakładany".

"Również w tym roku obserwujemy podobny trend, czyli po pierwszym kwartale mamy odnotowaną nadwyżkę budżetową w budżecie, więc pieniędzy nie zabraknie" - poinformował.

"Podobnie jak przy naszych wcześniejszych projektach dotyczących choćby 500 plus mamy pewność, że pieniądze na te projekty są" - powiedział.

"Bardzo wysoka baza odniesienia, a także znacznie przyspieszające w IV kwartale 2017 roku inwestycje (a co za tym idzie większe zwroty podatku na początku br.) sprawiły, że w okresie styczeń-luty 2018 r. dochody z podatku VAT były niższe niż zgromadzone w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jednakże wpływy w samym lutym z tego podatku były wyższe o 12,3 proc. rok do roku" - napisano w komunikacie dotyczącym wykonania budżetu po lutym br.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze