Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sankcje gospodarcze wobec Rosji przedłużone!

AS 20:25 21 grudnia 2018
Pxhere
Unijne kraje postawiły kropkę nad "I", przedłużając formalnie sankcje gospodarcze wobec Rosji za aneksję Krymu i agresję na Ukrainie. Restrykcje, które wygasają pod koniec stycznia, zostały przedłużone o pół roku, czyli do końca lipca.

W ubiegłym tygodniu zielone światło dali europejscy przywódcy na szczycie w Brukseli.

Unia Europejska uznała, że nie ma postępu w wypełnianiu przez Moskwę porozumień z Mińska o zawieszeniu broni na Ukrainie i że sankcje muszą być przedłużone. A zatem nadal największe rosyjskie banki i firmy naftowe będą miały ograniczony dostęp do rynków kapitałowych.

Zakazana też będzie sprzedaż Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych, a także sprzętu podwójnego zastosowania, wykorzystywanego do celów cywilnych i wojskowych. Cały czas obowiązuje także embargo na dostawy broni. Dziś, przy formalnym zatwierdzaniu procedur, żaden kraj nie zgłosił wątpliwości.

Wprawdzie w przeszłości pojawiały się sugestie o konieczności złagodzenia sankcji ze strony krajów, które mają dobre relacje z Rosją, ale tym razem takich głosów nie było. Powodem był atak rosyjskich sił specjalnych na ukraińskie statki w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej łączącej Morze Czarne z Azowskim.

I bardziej niż na przedłużeniu sankcji dyskusja w ostatnich tygodniach koncentrowała się na ewentualnym ich zaostrzeniu. Ostatecznie jednak nie było jednomyślności w tej sprawie. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze