Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz: Być może po raz pierwszy udało się połączyć sprawę obronności i katastrofy smoleńskiej w USA

pmb 15:35 16 kwietnia 2018
Tomasz SakiewiczTelewizja Republika
– Być może po raz pierwszy udało się połączyć sprawę obronności i katastrofy smoleńskiej w USA. Polska jest najdalej wysuniętym krajem NATO na wschodniej flance. Tak mówi doktryna w USA. Módlmy się, aby to nigdy nie uległo zmianie – powiedział red. nacz. „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz, który wypowiedział się w programie „Republika po południu” w Telewizji Republika. Rozmowę poprowadził. red. Adrian Stankowski.

— Przekazanie flagi Kongresu dla Antoniego Macierewicza to podkreślenie międzynarodowego charakteru tego spotkania – podkreślił dziennikarz.

— Dopiero jutro będziemy wiedzieli na ile media amerykańskie zareagowały na raport techniczny. Na ten moment najpełniejszą relację będzie można przeczytać na Niezależnej i w Telewizji Republika. Można powiedzieć, że sprawa katastrofy smoleńskiej wylała się już na Stany Zjednoczone – dodał Sakiewicz.

— Być może po raz pierwszy udało się połączyć sprawę obronności i katastrofy smoleńskiej w USA. Polska jest najdalej wysuniętym krajem NATO na wschodniej flance. Tak mówi doktryna w USA. Módlmy się, aby to nigdy nie uległo zmianie – podkreślił publicysta.

"Raporty zrobiły piorunujące wrażenie"

Gościem red. Adriana Stankowskiego był również przewodniczący Rady Polonia Institute – Krzysztof Zawitkowski.

— Raport został przekazany dwóm innym kongresmenom. Z tego co się orientuję, to te raporty zrobiły piorunujące wrażenie na kongresmenach. Jeśli chodzi o ocenę ekspertów ds. obrony Stanów Zjednoczonych… Uważają oni, że w raporcie zostało bezsprzecznie udowodnione, że Rosjanie są odpowiedzialni za katastrofę smoleńską – zaznaczył Zawitkowski.

— Musiały istnieć wybuchy. Złamanie skrzydła nie było możliwe… Brzoza złamała połowę skrzydła? To obraża ludzki intelekt – dodał.

— Dawnymi czasy inżynierowie korzystali ze wzorów. Wyobraźmy sobie, że jakikolwiek przedmiot jest zbudowany z maleńkich cegiełek. Jakiekolwiek działanie na ten przedmiot oddziaływuje na każdą z cegiełek. Istnieje plan budowy stacji kosmicznej, którą opracowałem na podstawie tego schematu – powiedział przewodniczący Rady Polonia Institute.

"Raport pokazuje bardzo wyraźnie kto spowodował tę masakrę"

Prof. Binienda to jeden z czołowych naukowców – dodał.

— Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest ważne z punktu widzenia polityki międzynarodowej dla Stanów Zjednoczonych… Raport pokazuje bardzo wyraźnie kto spowodował tę masakrę – powiedział przewodniczący Rady Polonia Institute.

— Od 20 lat Polska jest istotna dla Stanów Zjednoczonych. Departament Obrony to potwierdził w swojej doktrynie – zakończył gość programu.

 

 

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze