Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sąd: Gen. Paweł Lamla kłamcą lustracyjnym

ap 15:42 26 czerwca 2015
Paweł Lamla (po lewej)Wikipedia/ Ministerstwo Obrony Narodowej Paweł Lamla (po lewej)
Były szef szkolenia wojsk lądowych generał dywizji Wojska Polskiego Paweł Lamla został uznany przez sąd za kłamcę lustracyjnego.

Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie w styczniu 2011 roku skierował do sądu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec gen. Lamli. Szczecińskie oddziałowe biuro lustracyjne IP twierdziło, że w swoim oświadczeniu lustracyjnym były szef szkolenia wojsk lądowych zataił współpracę z Wojskowymi Służbami Wewnętrznymi. Współpraca ta miała trwać przez 8 lat (w latach 1978 - 1985), kiedy ten był słuchaczem trzeciego i czwartego roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, a później służył jako oficer w 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej w Gdańsku.

Dziś zapadł w tej sprawie wyrok. W ocenie sądu generał był świadomym i tajnym współpracownikiem Wojskowych Służb Wewnętrznych, czyli instytucji kontrwywiadu wojskowego i służby zabezpieczającej bezpieczeństwo SZ PRL oraz utrzymania dyscypliny wojskowej.

Lamla został pozbawiony praw publicznych przez utratę czynnego i biernego prawa wyborczego oraz obciążony kosztami postępowania sądowego.

Źródło: telewizarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze