Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzymkowski: Szczyt w Rzymie pokazał przede wszystkim poważny problem zdrowotno-alkoholowy Przewodniczącego Komisji Europejskiej

EmaPob 10:00 27 marca 2017
Tomasz Rzymkowski Telewizja Republika
Gościem programu "Prosto w Oczy" był poseł Kukiz'15 Paweł Rzymkowski. Rozmowa dotyczyła problemu imigrantów, a także nieformalnego szczytu Rady Europejskiej w Rzymie.

– Ten nieformalny szczyt Rady Unii Europejskiej traktuje jako akademie ku czci traktatów rzymskich. Bardzo dobrze, że taka akademia się odbyła, bo to jest rzeczywiście wielkie wydarzenie. Nam ta akademia weekendowa pokazała przede wszystkim poważny problem zdrowotno-alkoholowy przewodniczącego komisji europejskiej. Jego zachowanie, figura retoryczna, jak leżał na spotkaniu z Ojcem Świętym, pokazuje poważny problem - powiedział poseł.

"Mamy w Europie do czynienia z migrantami ekonomicznymi z krajów Islamu, którzy chcą tu nam zaimplementować dżihad"

– Deklaracja Rzymska jest tylko i wyłącznie symboliczna - stwierdził Tomasz Rzymkowski. - Takich dokumentów mamy mnóstwo. Mają one jakiś gest symboliczny i zawsze będzie się można do nich odwołać, o ile ktoś będzie o nich pamiętał - mówił poseł. 

– Ja bym nie nazywał tych osób uchodźcami, bo jako prawnik rozumiem pojęcie uchodźcy jako osoby, która opuszcza swój kraj, swoje państwo ze względu na wojnę domową, czy zagrożenie swojego życia - powiedział Rzymkowski. - Uchodźcą taka osoba jest w pierwszym państwie, który jest państwem bezpiecznym. Mamy w Europie do czynienia z migrantami ekonomicznymi z krajów Islamu, którzy chcą tu nam zaimplementować dżihad, czyli wojnę religijną - mówił poseł.

"To, co się dzieję w Niemczech, we Francji, czy niedawno w Londynie, to jest element wojny cywilizacyjnej"

– To, co się dzieję w Niemczech, we Francji, czy niedawno w Londynie, to jest element wojny cywilizacyjnej, która toczy się już od dłuższego czasu. Unia Europejska generalnie ma bardzo poważne problemy i ona jest w stanie kryzysu - stwierdził Tomasz Rzymkowski. - Problem euro, problem bezpieczeństwa miast, mamy Francję w stanie wyjątkowym i zamachy terrorystyczne w różnych miastach. Państwa narodowe wkładają wielkie wysiłki, by nie doprowadzić do takiej sytuacji - powiedział poseł. 

 

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM - odc. 120/2 - IRENEUSZ KACZMAREK - DIAGNOZA JEST JASNA: JESTEŚMY NA WOJNĘ!

Wczytuję komentarze...
Najnowsze