Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ryanair znów ucieka z Lotniska Chopina. Znikną trasy krajowe z Warszawy do Wrocławia i Gdańska

ds 16:05 14 września 2017
Wikimedia
Z końcem marca przyszłego roku irlandzka tania linia przestanie latać na trasach krajowych z Lotniska Chopina do Wrocławia i Gdańska. Jednocześnie Ryanair skarży się na PPL do Komisji Europejskiej. Powodem decyzji Ryanaira jest alokacja stanowisk, z powodu której tania linia ma trudności z wykonywaniem operacji lotniczych.

– Z początkiem lipca PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po 3 razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira.

Ryanair złożył skargę do PPL i w efekcie jego samoloty zostały przesunięte nieco bliżej lotniskowego terminala, natomiast na dłuższą metę Ryanair nie jest w stanie tak działać. Stąd decyzja o zawieszeniu połączeń

– Dlatego złożyliśmy już skargę do Komisji Europejskiej, ponieważ uważamy, że jest to nadużycie pozycji dominującej ze strony lotniska. Trasy z Warszawy do Gdańska i Wrocławia będą realizowane tylko do końca sezonu zimowego – dodaje Komorek.

Z tras Ryanaira ze stolicy do Gdańska i Wrocławia rocznie korzysta ok. 600 tys. pasażerów.

Źródło: Fly4free.plWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB (ODC. 25) - AFERA FOZZ I DLACZEGO BALCEROWICZ NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze