Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjskie wojska wracają z Syrii – ale nie wszystkie

PR 8:48 12 grudnia 2017
twitter.com/RusEmbUSA
Prezydent Rosji Władymir Putin, wizytował wczoraj bazę sił powietrznych Hmejmim w Syrii. Wydał tam rozkaz wycofania z kraju rosyjskich wojsk. Dwie bazy wojskowe z rosyjskimi żołnierzami mają tam jednak zostać na stałe.

Armia podległa Moskwie wspierała w Syrii reżim dyktatora Baszara al-Asada, który jest odpowiedzialny za liczne zbrodnie wojenne. Walczyła również przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (IS). W trakcie wizyty w bazie w Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia, Putin ogłosił, że rosyjskie wojska mają powrócić z misji do kraju, jednak postanowił, że dwie bazy wojskowe, w których stacjonować będą rosyjscy żołnierze, zostaną w Syrii na stałe. Zatem deklaracja o wycofaniu wojsk, wcale nie oznacza, że wojskowi szybko powrócą do swoich domów.

Komentatorzy twierdzą, ze zakończenie działań wojskowych w Syrii ściśle wiąże się z polityką wewnętrzną Putina. Oznajmił on niedawno, że będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta Rosji. Ogłoszenia zwycięstwa w Syrii miało stworzyć mu pozytywną otoczkę, która powiązana będzie z decyzją o ponowne ubieganie się o stanowisko prezydenta.

– Zadanie walki z uzbrojonymi bandytami tutaj, w Syrii, które trzeba było wykonać z użyciem sił zbrojnych, zostało w pełni wykonane i zostało to zrobione wspaniale – ocenił rosyjski prezydent.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: twitter, media

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze