Rosjanie wygrali 5:0 z Arabią Saudyjską!

Marcin Jan Orłowski 14-06-2018, 16:40
pixabay

3...2...1... ruszamy! Przed nami pierwszy mecz mundialu. Gospodarz czyli Rosja podejmie teoretyczną "czerwoną latarnię" grupy Arabię Saudyjską. Jak podopieczni Stanisława Czerczesowa wypadną w pierwszym spotkaniu? Śledź relację na żywo!

90:00 +4 - KONIEC! SĘDZIA GWIŻDŻE PO RAZ OSTATNI! ROSJANIE DEMOLUJĄ ARABIĘ SAUDYJSKĄ!

90:00 +3 - 5:0! To jest pogrom! Golovin przepięknym strzałem z rzutu wolnego!

90:00 +2 - Aljassam ogląda żółtą kartkę. Rosjanie będą mieli rzut wolny tuż przed bramką.

90:00 +1 - 4:0! Ależ uderzenie! Cheryshev! To może być najpiękniejsza bramka tego mundialu!

90:00 - 3' minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry.

87:50 - Pierwsza żółta karta w tym meczu. Indywidualnie ukarany Golovin.

87:07 - Pierwsze od dawna zagrożenie pod bramką Akinfeeva. Nie było to jednak konsekwencją dobrej akcji gości, a błędów które popełniali rosyjscy obrońcy.

83:13 - Golovin przebiegł już 11.312m. Na ten moment to on zasługuje na MVP.

82:42 - Patrząc na trybuny i doping kibiców można stwierdzić, że wiara w Zborną wróciła!

79:30 - Rosjanie już kompletnie dominują Saudyjczyków. Od strzelenia bramki na 3:0 prowadzą grę, utrzymują się przy piłce i zmuszają "zielonych" do biegania.

77:00 - Kompletny brak agresji to w tym momencie największy problem podopiecznych trenera Pizziego.

75:00 - Dziś gracze Arabii Saudyjskiej są bardziej obserwatorami meczu, niż jego uczestnikami.

71:00 - Ależ ma trenerskiego nosa Stanisław Czerczesow. Dziś to rezerwowi stanowią o sile reprezentacji Rosji.

70:53 - Dzyuba!!! 3:0!!! Fenomenalne wejście na boisko!

69:45 - Kolejna zmiana w drużynie Czerczesowa. Dzyuba pojawia się na boisku za Smolova.

68:11 - Przyjezdni przyciśnięci do muru popełniają bardzo dużo błędów.

67:30 - Bardzo groźnie w polu karnym Saudyjczyków. Rosjanie przyśpieszyli, stworzyli sporo zamieszania jednak to nie przełożyło się na strzelenie gola.

63:17 - Zmiany w obydwu zespołach. Z boiska zeszli Otayf (Arabia Saudyjska) i Samedov (Rosja), a na placu gry pojawili się Fahad (Arabia Saudyjska) i Samedov (Rosja).

60:00 - Godzina gry za nami. Mimo, że piłkarze gości stworzyli dwie groźne sytuacje, to jednak cały czas można mówić, że Rosjanie mają ten mecz pod kontrolą.

57:58 - Kolejny strzał na bramkę Akinfeeva. Tym razem Salam uderzał piłkę głową, jednak obok bramki.

55:34 - Bardzo groźnie odpowiedzieli Saudyjczycy! Tym razem dośrodkowanie niewykorzystane przez Taiseera.

51:20 - Samedov! Próbował z blisko 20 metrów, jednak nad bramką. Po raz kolejny bramkarz Abdullah musiał mocno skrytykować swoich kolegów.

49:20 - Pierwsza groźna sytuacja Rosjan w drugiej połowie. Zaskoczyć bramkarza próbował Smolov, jednak piłka ląduje poza polem gry, będziemy mieli rzut rożny.

46:40 - Rosjanie w pierwszej połowie strzelili tyle bramek ile w dwóch ostatnich turniejach. To dobry prognostyk dla drużyny Czerczesowa.

45:01 - Gwizdek sędziego Pitany rozpoczyna drugą połowę.

45:00 +2 - Sędzia Pitana kończy pierwsze regulaminowe 45 minut.

45:00 - 2 minuty doliczone przez sędziego do pierwszej połowy.

42:16 - Cheryshev 2:0! Perfekcyjnie wyprowadzony kontratak. Zawodnicy Arabii Saudyjskiej kompletnie zagubieni w polu karnym, pozostawili Cherysheva bez krycia, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza.

41:23 - Kolejny kontratak Rosjan. Tym razem Cheryshev próbował sam wykiwać kilku zawodników gości jednak zabrakło wolnej przestrzeni i piłka opuściła boisko.

40:00 - Już tylko 5 minut do końca pierwszej połowy. Bardzo dużo emocji na trybunach i boisku, ale ilość akcji ofensywnych niezbyt duża. Rosjanie od momentu prowadzenia przyjęli taktykę wciągnięcia graczy Arabii Saudyjskiej w futbol pozycyjny.

37:18 - Po stracie Dzagoeva boczne strefy boiska znacznie mniej angażowane w grę.

35:05 - Golovin leży w polu karnym, ale sędzia Pitana zdecydowanie pokazuje - nie ma mowy o rzucie karnym.

33:10 - Źle czują się piłkarze gości, gdy muszą rozgrywać pozycyjnie. Kilka podań wśród defensorów i bardzo niedokładne podanie. Widać zdenerwowanie w szeregach graczy w zielonych koszulkach.

30:21 - Rzut wolny w wykonaniu graczy Arabii Saudyjskiej. Do strzału głową doszedł Alburayk ale uderzył niedokładnie.

27:44 - Drugi strzał gości w tym spotkaniu. Umiejętności bramkarza chciał sprawdzić Salem, jednak ten strzał wysoko ponad bramką.

23:30 - Denis Cheryshev pojawi się na boisku za Dzagoev. Patrząc na wyraz twarzy to chyba koniec mistrzostw dla tego piłkarza.

21:55 - Dzagoev padł na murawę w trakcie sprintu. Złapał się za mięsień dwugłowy uda i upadł jak trafiony piorunem. Źle to wygląda.

20:31 - Dobry kontratak Saudyjczyków. Piłka po strzale Alsahlawiego nie trafia jednak do siatki. Akinfieev po raz pierwszy zagrożony.

19:45 - Ciekawostka historyczna. Dzisiejszy mecz Arabii Saudyjskiej jest 100 meczem drużyny z Azji w Mistrzostwach Świata.

17:29 - Z minuty na minutę przewaga zespołu gospodarzy rośnie. Szczególnie aktywny po prawej stronie Fernandes.

14:45 - Kolejna bardzo groźna akcja Rosjan. Tym razem wejście w pole karne prawą stroną, dośrodkowanie po ziemi ale piłka odbija się od jednego z obrońców i opuszcza boisko.

11:30 - 1:0! Świetne dośrodkowanie w pole karne, które wykorzystuje Gazinskii uderzając głową wprost do siatki. Bramkarz Abdullah bez szans!

10:53 - Groźna sytuacja piłkarzy "Sbornej" Dzagoev próbował uderzyć jednak strzał zablokowany.

10:00 - Pierwsze 10 minut mistrzostw za nami. Rosjanie próbują zdominować grę w środku pola, jednak gracze z Arabii Saudyjskiej skoncentrowani, nie pozwalają na stwarzanie groźnych sytuacji.

08:30 - Jak na razie mecz bardzo rwany. Widać, że obydwa zespoły bardzo uważnie podchodzą do początku meczu.

01:50 - Pierwsze zagrożenie pod bramką Abdullaha. Na razie jednak bez strzału na bramkę, ale widać, że to Rosjanie są nastawieni bardziej ofensywnie.

00:00 - Sędzia Nestor Pitana z Argentyny gwiżdże po raz pierwszy!

16:50 - Oba zespoły już na murawie. Przed nami hymny Arabii Saudyjskiej i Rosji.

16:45 - Koniec ceremonii otwarcia. Przed nami już tylko piłkarskie emocje!

16:41 - Marcin Jan Orłowski, Telewizja Republika:
"Mecze otwarcia zawsze rządzą się swoimi prawami. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać, że nigdy w historii nie było tak, że gospodarz przegrywał.
Czy piłkarzy Arabii Saudyjskiej stać na niespodziankę? Raczej nie. Turniej zawsze wywołuje u piłkarzy swoistego rodzaju gorączkę i nad umiejętnościami czysto piłkarskimi bierze górę głowa. W drużynie Rosji znajdują się futboliści, którzy mają już za sobą wielkie mecze na turniejach i jest to ogromna przewaga".

16:35 - Kolejny głos naszego eksperta, tym razem Łukasz Łapiński z portalu FootBar.info
"Wynik ciężki do przewidzenia. Rosjanie wydają się kompletnie bez formy, o czym mówił bramkarz "Sbornej" Igor Akinfiejew. Saudyjczycy dobrze pokazali się w sparingowym spotkaniu przeciwko Niemcom, więc i gospodarzom Mistrzostw Świata, mogą postawić ciężkie warunki. Mój typ: 1:1".

16:30 - Dokładnie o godzinie 16:30 wystartowała oficjalna ceremonią rozpoczynająca Mistrzostwa Świata w Rosji. Na Murawie ogromne piłki i Robbie Williams, który rozkręca zgromadzoną publiczność.

16:20 - Na stronie FIFA pojawiły się oficjalne składy:

16:15 - Nasz ekspert, analityk podzielił się typem na spotkanie. Tomasz Śniarowski GIGASport

16:13 - Prawdopodobne składy obydwu drużyn:

Arabia Saudyjska (4-1-4-1): Abdullah Al-Maiouf - Mohammed Alburayk, Osama Hawsawi, Omar Hawsawi, Yasser Al-Shahrani -  Abdullah Otayf - Salem Al-Dawsari, Salman Al-Faraj, Taiseer Al-Jassam, Yahia Al-Shehri - Mohammed Al-Sahlawi.

Rosja (4-2-3-1): Igor Akinfeev - Mario Fernandes, Ilya Kutepov, Sergey Ignashevich, Yury Zhirkov - Yuri Gazinskiy, Roman Zobnin -  Aleksandr Samedov, Alan Dzagoev, Aleksandr Golovin - Fedor Smolov.

16:05 - Legendarny bramkarz Iker Cassilas wniósł na stadion Łużniki puchar za Mistrzostwo Świata

Źródło: Telewizja Republika