Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosjanie nie wiedzą co wydarzyło się 17 września 1939 roku

ds 16:22 13 września 2017
Wikimedia
57 procent Rosjan słyszało o tajnym protokole do paktu Ribbentrop-Mołotow, zakładającym rozbiór Polski. O tym, że był "fałszywką" jest przekonanych 17 procent obywateli tego kraju. Tylko 11 procent Rosjan wie z kolei, że 17 września 1939 roku Związek Radziecki dokonał agresji na Polskę – to wyniki opublikowanego dziś sondażu Centrum Lewady, niezależnego rosyjskiego ośrodka badania opinii publicznej.

Badani odpowiadali na pytanie, czy słyszeli o "tajnym protokole do paktu o nieagresji podpisanym w sierpniu 1939 roku przez Niemcy faszystowskie i ZSRR, przewidującym rozbiór Polski i podział stref wpływów w Europie".

40 procent badanych powiedziało, że słyszało o protokole i uważa, że "rzeczywiście on istniał". 17 procent odparło, że słyszało, "ale uważa, że jest fałszywką". Jedna trzecia respondentów (33 procent) powiedziała, że nie słyszała o tym dokumencie. 11 procent wybrało odpowiedź: "nie wiem" i "nie mam zdania".

45 procent Rosjan pozytywnie ocenia podpisanie przez Józefa Stalina z hitlerowskimi Niemcami paktu o nieagresji ("zdecydowanie" popiera ten krok 13 procent, a "raczej" – 32 procent). Niemal trzykrotnie mniej, bo 17 procent, potępia podpisanie dokumentu ("zdecydowanie" – 5 procent, "raczej potępia" – 12 procent).

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


(W PUNKT) - DR JERZY TARGALSKI - SPOTKANIE TRUMP-PUTIN TO BYŁ TEATR BEZ KONKRETÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze