Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosjanie ciągle jątrzą i rozgrywają politycznie sprawę Pomnika Katyńskiego

pmb 17:50 15 maja 2018
pl.wikipedia.org
Rosyjska agencja informacyjna Sputnik postanowiła "zatroszczyć się" o wynik negocjacji pomiędzy burmistrzem a stroną polską ws. Pomnika Katyńskiego. Istotny jest fakt, że rosyjska agencja informacyjna nie podała żadnych informacji o Zbrodni Katyńskiej.

Sputnik poświęcił uwagę sporowi wokół Pomnika Katyńskiego w materiale w amerykańskiej wersji serwisu. Podaje się tam, że „pomimo porozumienia do jakiego doszło pomiędzy stroną polską a burmistrzem Jersey Cuty, Stevenem Fulopem, nie brak osób, które nie zgadzają się na przeniesienie pomnika”.

W roli ekspert Sputnika występił mecenas Sławomir Platta, amerykanin polskiego pochodzenia, który samozwańczo przedstawił się jako obrońca pomnika (jego dysponentem jest Komitet Katyński). Platta namawia do „obrony pomnika za wszelką cenę” (a przecież nikt nie chce go niszczyć). 

„Polska w tej sytuacji po prostu pragnie godności, nic więcej”– powiedział Platta Sputnikowi i – co istotne – ostrzega na łamach propagandowej tuby przed „atakami w przyszłości”.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze