Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja szykuje się na wojnę? Kazała wracać do kraju studentom uczącym się za granicą!

sm 13:03 17 kwietnia 2018
fot. Twitter
Rosyjska agencja państwowa uruchomiła duży projekt, mający na celu ściąganie rosyjskich studentów studiujących w Wielkiej Brytanii i innych krajach "nieprzyjaźnie nastawionych do Rosji" do powrotu do ojczyzny. Czy to szykowanie się do wojny totalnej?

Rosyjski program ma nazwę : "Highly Likely Welcome Back, czyli pora do domu!" - podaje we wtorek "Kommiersant".

Szefowa Rossotrudniczestwa Olga Jewko podkreśliła, że inicjatywa jest skierowana przede wszystkim do studentów uczących się w W. Brytanii. Autorzy projektu twierdzą, że znaczna część uczących się za granicą Rosjan chce wrócić do kraju "ze względów politycznych". Ich zdaniem projekt ma uchronić rosyjskich studentów "od możliwych prowokacji".

Rosja proponuje tym studentom, którzy zdecydują się wrócić do kraju m.in. pomoc w kontynuacji nauki w moskiewskiej uczelni MGIMO. Uniwersytet bierze udział w tym projekcie i jest gotów przyjąć kilkuset studentów. Władze mają też pomagać w znalezieniu pracy, m.in. na .... rosyjskim Dalekim Wschodzie.

Według danych ministerstwa oświaty i nauki z 2017 roku za granicą uczyło się ok. 60 tys. rosyjskich studentów.

Ilu naprawdę zdecyduje się wrócić do Rosji? Wielu studentów wyjechało z Rosji w trosce o swoją przyszłość. To przeważnie ludzie krytycznie nastawieni do rządów dyktatorskich Putina. Dlatego wróci garstka.  

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze