Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosja nie zniszczyła całej broni chemicznej?

pmb 16:20 13 marca 2018
Twitter
Brytyjski ambasador przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej Peter Wilson powiedział we wtorek, że Rosja nie zadeklarowała organizacji wszystkich zapasów bojowych środków trujących.

Wilson powiadomił dziennikarzy, że Rosja, która zapewnia, że zniszczyła całą swoją broń chemiczną pod nadzorem Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej w ubiegłym roku, w rzeczywistości „od wielu lat” nie ujawniała w pełni swego programu tej broni.

Ambasador podkreślił również, że Moskwa będzie musiała powiedzieć OPCW, jak to możliwe, że substancja użyta do zamachu na byłego rosyjskiego podwójnego szpiega Siergieja Skripala dostała się z Rosji do W. Brytanii.

Na posiedzeniu rady zarządzającej OPCW Wilson mówił, że jedynym możliwym wytłumaczeniem jest to, że Rosja utraciła kontrolę nad tą substancją albo że użyła jej rozmyślnie. Wskazał też, że zamach na Skripala był „pierwszym przypadkiem ofensywnego użycia jakiegokolwiek rodzaju paralityczno-drgawkowego bojowego środka trującego na terytorium europejskim od czasu drugiej wojny światowej” – informuje Reuters.

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze