Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rolnictwo niezwykle ważne dla rządu PiS. Oto nowy "Plan dla wsi"

PR 20:20 19 lipca 2018
fot. Krystian Maj / KPRM
- Przedstawiamy Plan dla wsi, ponieważ rolnictwo jest dla nas podstawowym działem gospodarki. Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z udziałem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Jak zaznaczył premier, chcemy handlować z całym światem, ale trzeba mieć czym handlować - trzeba mieć owoce pracy naszych rolników, dzięki którym żywność polska, bardzo zdrowa i najsmaczniejsza, będzie słynna na świecie.

Trzy filary Planu dla wsi: ochrona, wsparcie i rozwój

- Ochrona w sytuacji, gdy wystąpią klęski żywiołowe tak, jak w tym roku klęska suszy. Wsparcie w przypadku organizacji rynku, kiedy tak, jak w tym roku dała się we znaki kwestia nadurodzaju, nadpodaży np. owoców miękkich. Trzeci komponent to rozwój w oparciu o zaawansowane sprzęty, materiały i technologie, tak by polskie rolnictwo było jednym z najbardziej efektywnych na świecie. Na tym nam najbardziej zależy – zapowiedział szef rządu.

Premier przypomniał, że w czasach rządów PSL i SLD w latach 90-tych sprzedane zostały główne firmy z sektora przetwórstwa spożywczego, dziś chcemy odtwarzać tę możliwość poprzez budowę krajowej grupy spożywczej.

Plan dla wsi to plan dla małych i dużych gospodarstw

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rządowi zależy na tym, by polscy rolnicy coraz śmielej i z sukcesem konkurowali z bogatymi koncernami zachodnimi, do czego potrzebna jest aktywność polskich instytucji i wsparcie w poszczególnych obszarach. Mam na myśli m.in. działania o charakterze antymonopolowym, antykartelowym czyli zmowy cenowe pomiędzy poszczególnymi odbiorcami, jeżeli takie oczywiście są. Będziemy to bardzo skrupulatnie sprawdzać – mówił szef rządu.

Podczas Konferencji w KPRM minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski dodał, że działania rządu ukierunkowane są tak, by zostać liderem w jakości żywności i ustabilizować na wysokim poziomie produkcję rolniczą w Polsce. Wskazał, jak wielką szansą dla rozwoju polskiego rolnictwa jest produkcja ekologiczna oraz zaznaczył chęć wykorzystania ogromnego potencjału tkwiącego właśnie w rolnictwie.

Źródło: kprm, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze