Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rocznica śmierci bł. ks. Popiełuszki

EP 8:30 19 października 2017
Facebook.com
Dziś przypada 33. rocznica zamordowania błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Mord komunistycznych służb do tej pory nie został do końca wyjaśniony, a jego mocodawcy nadal są nieosądzeni.

Według ustalonej dotąd wersji wydarzeń bł. ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19 października 1984 r. Duchowny był kapelanem warszawskiej Solidarności, zasłużonym w działalności na rzecz podziemia niepodległościowego, wspierającym osoby prześladowane przez komunistyczny reżim.

Okoliczności mordu dokonanego na błogosławionym bohaterze czasów PRL-u pozostają dotąd niewyjaśnione. Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski zapowiedział, że złoży projekt uchwały o powołanie komisji śledczej. – Stanie się to niebawem, ale zanim to nastąpi, ważna jest dla mnie rozmowa z pionem śledczym IPN-u, szefem Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu.

– Jest to zbrodnia niewyjaśniona i  wielowątkowa, mająca otoczkę tajemnicy. Do dziś nie wiemy, jaki był cel sprawców w popełnieniu mordu na ks. Popiełuszce – mówił nam poseł Rzymkowski. Przekonywał, że komisja śledcza jest potrzebna, ponieważ, jak twierdzi – prokuratura, są- dy i inne instytucje państwa zawiodły. Podkreślał, że oficjalni zabójcy duchownego nie są jego prawdziwymi mordercami.

Śledztwo w  sprawie zamordowania kapelana Solidarności prowadzi obecnie Instytut Pamięci Narodowej. Zabójstwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest wyjaśniane w  ramach śledztwa toczącego się w sprawie istnienia związku zbrojnego w MSW.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze