Roberto Bautista-Agut w ćwierćfinale Rotterdam Open

facebook.pl/ABNAMROWTT

We wczorajszym meczu 1/8 finału turnieju Rotterdam Open, rywalem Roberto Bautista-Aguta był niżej plasowany w rankingu ATP Jiri Vesely. Hiszpan po kłopotach w pierwszym secie, w pozostałych dwóch nie dał już żadnych szans rywalowi i wygrał trwające ponad dwie godziny spotkanie 2:1 (4:6, 6:2, 6:4).

Faworyzowany Hiszpan źle rozpoczął spotkanie od przegrania swojego serwisu. Grający jak natchniony Vesely pewnie wykorzystywał nie moc w grze swojego rywala. Czech w pierwszym secie prowadził już nawet 5:1 ale Bautista zdołał wygrać trzy kolejne gemy i zmniejszył stratę do rywala. W 10 gemie, przy swoim serwisie, Vesely nie oddał ani jednego punktu rywalowi i wygrał ostatecznie seta 6:4. Następne dwa sety to już odrodzenie gry Hiszpana. Bautista-Agut w drugim secie nie dał żadnych szans rywalowi, wygrywając aż 6:2. Ostatni set toczył się gem za gem ponieważ obaj tenisiści wygrywali na zmianę swoje serwisy. Przy swoim serwisie na prowadzenie 5:4 wyszedł Bautista, a w następnym gemie i jak się później okazało ostatnim tego meczu, przełamał rywala i zwyciężył 6:4 a w całym meczu 2:1.

W walce o półfinał turnieju Roberto Bautista-Agut zagra ze Słowakiem Martinem Klizanem. Obaj tenisiści mierzyli się już w tym roku podczas wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Na korcie w Melbourne lepszy okazał się Hiszpan który wygrał spotkanie 3:2.