Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rezydenci odmawiają udziału w pierwszych pracach ws. rozwiązań dla służby zdrowia

PR 8:28 20 października 2017
premier.gov.pl
Dziś, odbędzie się pierwsze spotkanie organu powołanego przez Konstantego Radziwiłła, który ma ustalić rozwiązania systemowe dla służby zdrowia oraz zająć się między innymi sytuacją lekarzy rezydentów.

Minister poinformował że otrzymał wiele potwierdzeń przybycia na rozmowę, jednak związkowcy i pracodawcy na pewno się nie pojawią. Nie będzie również głodujących lekarzy. Jak poinformował Przewodniczący Porozumienia Lekarzy Rezydentów Krzysztof Hałabuz, dziś podczas konferencji prasowej, mając zostać przedstawione kolejne kroki działań protestujących rezydentów.

Podczas ostatniego spotkania lekarzy z ministrem zdrowia, nie doszło do porozumienia z powodu nie zadowalającego planowanego wzrostu wysokości nakładów na służbę zdrowia oraz czasu, w jakim ma zostać osiągnięty ich docelowy poziom. Tymczasem nakłady na służbę zdrowia mają wzrosnąć do 2025 roku do 6 procent PKB. Wzrost nakładów ma następować stopniowo od przyszłego roku. Obecnie w budżecie na służbę zdrowia przeznaczonych jest 4,7 procent PKB.

Źródło: polskieradio

Wczytuję ocenę...
TAGI:


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze