Remis w hicie ligi włoskiej. Roma walczyła do końca

Flickr/ calciostreaming/ CC BY 2.0

Prowadzący w Serie A Juventus Turyn zremisował na wyjeździe z wiceliderem Romą 1:1 w poniedziałkowym meczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Tym samym zespół z Turynu utrzymał dziewięć punktów przewagi nad stołecznym zespołem.

Zapowiadające się bardzo ciekawie spotkanie na szczycie Serie A nieco rozczarowało. Przede wszystkim brakowało akcji bramkowych. Goście objęli prowadzenie w 64. minucie za sprawą Carlosa Teveza, który trafił do bramki po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego. Strata dla gospodarzy była podwójna, bo za faul w tej sytuacji czerwoną kartką ukarany został Vassilis Torosidis.

Grający w osłabieniu gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. W 78. minucie Seydou Keita wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i skierował piłkę do siatki. Próbował interweniować jeden z obrońców Juventusu, ale na tyle nieporadnie, że wpakował piłkę do bramki.

Tym samym Juventus utrzymał dziewięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą.