Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rebelianci rozstrzelani przez bojowników Al-Kaidy

15:06 28 listopada 2013
Bojownicy powiązani z Al-Kaidą rozstrzelali w Syrii dowódcę rywalizującej z nimi grupy rebeliantów i sześciu jego żołnierzy – poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nagranie z egzekucji zostało opublikowane w internecie.

Zdaniem organizacji, której siedziba znajduje się w Londynie, za rozstrzelanie rebeliantów odpowiada powiązane z Al-Kaidą Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie (ISIL). Z informacji Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wynika, że egzekucji dokonano w mieście Atarib, w prowincji Idlib.

Na opublikowanym nagraniu widać zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, a także baner ISIL. Islamiści identyfikują swych jeńców jako członków brygady Ghurabaa al-Szam, umiarkowanych islamistów, którzy jako jedni z pierwszych walczyli przeciwko władzy w Syrii. Wśród nich znajdował się Hassan Dżazera – dowódca oddziału.

– Hassan Dżazera jest najbardziej skorumpowanym, największym złodziejem – podkreśla na nagraniu jeden z islamistów, przemawiając do tłumu zgromadzonych na egzekucji mężczyzn.

Zamaskowany islamista podkreślił, że ludzie Dżazery zostali oskarżeni o uprowadzenia i skazani przez sąd religijny sprawowany przez ISIL.

W maju grupa islamskich rebeliantów wystąpiła przeciwko Ghurabaa al-Szam. Osią sporu były różnice zdań ws. podziału łupów i kontrolowanych terytoriów. 100-osobowy oddział Dżazery był pozostałością większej jednostki, która liczyła około 2 tysięcy bojowników. Z informacji Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wynika, że do zatrzymania przywódcy grupy i jego ludzi doszło w październiku.

ISIL to organizacja stworzona przez szefa Al-Kaidy w Iraku Abu Bakra al-Bagdadiego. Syryjscy bojownicy oskarżają ISIL o atakowanie rebeliantów i cywilów, zwłaszcza o uprowadzenia i publiczne egzekucje na kontrolowanych przez tę organizację terenach.


ap, mg, PAP, fot. shc.hu

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze