Real okupił wygraną dwoma kontuzjami

FACEBOOK.COM/10JAMESRODRIGUEZ

Real Madryt pokonał na własnym boisku FC Sevilla 2:1 (2:0) w zaległym spotkaniu hiszpańskiej ekstraklasy i powiększył przewagę nad Barceloną do czterech punktów. Cały mecz w barwach gości rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Zwycięstwo "Królewscy" okupili stratami personalnymi, bowiem z powodu kontuzji boisko opuścili James Rodriguez i Sergio Ramos. Ten pierwszy, zanim zszedł, strzelił bramkę w 12. minucie. W 36. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Jese. 10 minut przed końcem spotkania, honorowego gola dla gości zdobył Aspas.

W drużynie gospodarzy zabrakło Cristiano Ronaldo, który został zawieszony na dwa mecze za uderzenie rywala w meczu z Cordobą.

W sobotnich derbach z Atletico nie będzie mógł zagrać brazylijski obrońca Marcelo, który został ukarany piątą żółtą kartką w sezonie.

Do składu FC Sevilla wrócił natomiast Krychowiak, który leczył uraz stawu skokowego. Po tej porażce zespół Polaka zachował czwarte miejsce w tabeli (42 pkt) i do trzeciego Atletico traci pięć punktów.