Real Madryt zwyciężył w Klubowych Mistrzostwach Świata [WIDEO]

zrzut z ekranu serwisu You Tube @FIFATV

Real Madryt po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Klubowych Mistrzostwach Świata. W sobotnim finale w Abu Zabi, Los Galacticos pokonali gospodarza turnieju Al-Ain FC 4:1 (1:0). Trzecie miejsce zajęło River Plate Buenos Aires.

To czwarty triumf Realu w KMŚ po zwycięstwach w latach 2014, 2016 i 2017, a łącznie siódmy, wliczając Puchar Interkontynentalny - 1960, 1998 i 2002.

Real Madryt dominował od początku meczu. Pierwszy gol padł już w 14 minucie meczu, bramkę dla Królewskich zdobył tegoroczny zwycięzca złotej piłki Luca Modrić. Marcos Llorente w 60 minucie meczu podwyższył wyniku meczu na 2:0.

W 78 minucie meczu bramkarza gospodarczy pokonał kapitan Realu Madryt Sergio Ramos. Bramkę kontaktową dla Al-Ain zdobył Tsukasa Shiotani.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry samobójcze trafienie zanotował Yahia Nader.

Źródło: twitter // TELEWIZJA REPUBLIKA