Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Reakcja policjantów była natychmiastowa – zatrzymanym za próbę wymuszenia grozi do 10 lat więzienia

PR 10:45 20 marca 2018
policja
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze i kierowanie gróźb karalnych. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, Paweł N. i Andrzej D. mieli żądać od niego 100 tysięcy złotych w zamian za straty finansowe związane z interesem, który miał rzekomo „nie wypalić” właśnie z jego winy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Na komisariat przy ul. Wilczej w Warszawie zgłosiła się osoba, z relacji której wynikało, że jest zastraszana przez dwóch mężczyzn, próbujących w ten sposób wymusić od niego 100 000 złotych, nachodząc go w biurze i telefonując do niego.

Sprawa miała dotyczyć rzekomej transakcji dotyczącej zakupu sprzętu elektronicznego, która miała nie dojść do skutku właśnie z winy pokrzywdzonego i narazić na straty finansowe jednego z zatrzymanych.

Reakcja policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu była natychmiastowa.

Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego Pawła N. i 40-letniego Andrzeja D.

Prokuratur Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia postawił już obu zatrzymanym zarzut usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem po uprzednim kierowaniu gróźb wobec niego,  działając wspólnie i w porozumieniu.  

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PAWEŁ LISICKI - KTO ZABIŁ JEZUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze