Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rafalska: Nasze propozycje wybiegają daleko poza to, o co prosiły panie protestujące w Sejmie

PR 13:10 15 maja 2018
Telewizja Republika
We wtorek, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się briefing prasowy pań minister Elżbiety Rafalskiej i Teresy Czerwińskiej. Zaprezentowały one „mapę drogową” budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. - Nasze propozycje wybiegają daleko poza to, o co prosiły panie protestujące w Sejmie - oznajmiła minister Rafalska.

Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas briefingu prasowego Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Rafalskiej i Minister Finansów Teresy Czerwińskiej. Zaprezentowały one „mapę drogową” budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Oficjalnie zaprezentowana została zapowiedź budowy konkretnego wsparcia dla rodzin dotkniętych niepełnosprawnością i jak stwierdziła sama minister Rafalska, przedstawione "propozycje wybiegają daleko poza to, o co prosiły panie protestujące w Sejmie".

Zaprezentowana podczas briefingu mapa, wskazuje, że na wsparcie składać się będzie program Dostępność+, Pakiet społecznej odpowiedzialności oraz Solidarnościowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych. Ten ostatni, początkowo zbierze środki z Funduszu Pracy oraz z Daniny Solidarnościowej. Później wspomoże go Solidarnościowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych.

 

- Środki z funduszu solidarnościowego będą przeznaczone na najważniejsze potrzeby osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Te potrzeby będą skonsultowane ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami - oznajmiła Rafalska.

Minister przedstawiły również szczegóły, dotyczące Solidarnościowego Funduszu Wsparcia i sposobu jego finansowania.

 

Minister Rodziny, zaprezentowała także konkretne propozycje pakietu odpowiedzialności społecznej, mający być szeregiem działań i projektów wspierających osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Zapowiedziała także, że konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone do końca listopada 2018 roku.

minister

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze