Rafael Nadal sięgnął po kolejny tytuł Wielkiego Szlema

Facebook/@Nadal

W finale US Open nie było niespodzianek. Po 16. w swojej karierze tytuł Wielkiego Szlema sięgnął Rafael Nadal. Pokonał Kevina Andersona 6:3, 6:3, 6:4.

W półfinale Nadal zwyciężył z Juanem Martinem del Potro. Przed finałowym meczem mało kto dawał szansę debiutującemu w wielkoszlemowym finale Andersonowi. Niemal wszyscy eksperci głosili, że wygrana Nadala to formalność i tak też było.

Najlepszym wynikiem Andersona w Wielkich Szlemach był występ w ćwierćfinale – dwa lata temu, w Nowym Jorku. Od początku spotkania widoczna była dominacja Hiszpana. Ostatecznie w pierwszym secie Rafael triumfował 6:3.

Druga odsłona meczu była jeszcze szybsza, zakończyła się identycznym wynikiem, jak poprzednia. Pierwszy gem wygrany do zera na korzyść Nadala. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 w setach i pewnym zwycięstwem hiszpańskiego tenisisty.

Więcej tytułów od Rafaela ma tylko Roger Federer – 19.

Źródło: onet.pl